KONST / Litografier / Färglitografi 16284057
nr 1628 4057
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Landskap. Signerad, numrerad 24/150. Färglitografi, bildmått: 53x36 cm, yttermått inklusive ram: 70x53 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:53:43
14/6 21:34:24
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson